Standardowa sprawa. Mamy rower i musimy go wysłać w inne miejsce. Nie jest to bynajmniej proste, zważając na gabaryty przesyłki. Jednak nim ją nadamy, to jeszcze trzeba zadbać o odpowiednie zapakowanie i zabezpieczenie sprzętu. To wszystko tworzy problemy. Jak wysłać rower kurierem, aby wszystko poszło szybko i sprawnie?
Zapakowanie roweru do wysyłki
Pierwszy i chyba najtrudniejszy etap to przygotowywanie roweru do wysyłki. Podczas wysyłania roweru pocztą musimy być świadomi, że to od rozmiarów przesyłki będą zależeć koszta, które musimy ponieść. Dlatego trzeba przeprowadzić zapakowanie roweru do wysyłki tak, aby nadać paczkę o, jak najmniejszych gabarytach. Nie ma sensu przepłacać.
Jak to zrobić?
Wysyłanie roweru może być bardzo proste. Najlepiej przeprowadzić je według poniższego schematu:
- Zmierzenie wymiarów roweru.
- Znalezienie odpowiedniego kartonu. Z tym bywa największy problem, dlatego warto zastosować pewien dobry sposób na to. Wystarczy, że obdzwonimy lub udamy się z zapytaniem do wszystkich pobliskich sklepów rowerowych o to, czy nie mają jakiegoś zbędnego kartonu po rowerze. Zwykle dostaniemy go za darmo lub za symboliczną opłatą. Warto tak zrobić, bo taki karton jest optymalnym pakunkiem, jaki możemy znaleźć.
- Jeśli już mamy karton to warto też zaopatrzyć się w jakieś rzeczy, które sprawią, że rower dojedzie cały na miejsce docelowe. Najlepsza do tego celu będzie folia bąbelkowa, którą można kupić tanio na metry.
- Musimy zdemontować przednie koło, kierownicę, siodełko i pedały i przyczepić je do ramy. Wszystkie wrażliwe miejsca zabezpieczamy folią bąbelkową, kartonem czy zwykłym papierem. Można też użyć innych materiałów.
- Całość pakujemy do kartonu, wolne miejsce wypełniamy folią bąbelkową, kartonem, papierem itd. Chodzi o to, by rower nie przemieszczał się w paczce.
- Karton zalepiamy porządnie taśmą klejącą.
- Na zewnętrznej stronie kartonu naklejamy kartkę z danymi, którą można dostać na poczcie lub od firmy kurierskiej.
Wysłanie roweru kurierem
Wysyłanie roweru kurierem ma swoje zalety. Zwykle takie firmy mogą podjechać do nas po towar za opłatą. Także jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli sami nie potrafimy przetransportować wielkiej paczki z rowerem do miejsca, gdzie można ją nadać.
Wysłanie roweru kurierem to wygodne sprawdzanie na bieżąco gdzie paczka w danym momencie jest. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy nie utknęła gdzieś bądź kiedy odbiorca może się spodziewać przesyłki u siebie. Szczególnie jest to przydatna opcja, kiedy wysyłamy towar, który sprzedaliśmy komuś i odbiorca nie może się doczekać paczki.
Wysłanie roweru pocztą
Sytuacja analogiczna do odpisanej wyżej. Na początku musimy zabrać do wypełnienia odpowiedni druczek, który po uzupełnieniu przyklejamy do naszej paczki w widocznym miejscu. Później należy paczkę przetransportować do najbliższej placówki poczty. Musimy pamiętać o zachowaniu odpowiednich gabarytów, bo może być problem z dużymi kosztami wysyłki.
Na miejscu możemy także zakupić dodatkowe naklejki (naklejki na ścianę) w stylu: „ostrożnie”, „uwaga szkło” itd. które mogą wpłynąć pozytywnie na to, jak ludzie będą się z tą paczką obchodzić. Mamy także opcje ubezpieczenia paczki i innych zabezpieczeń czy udogodnień.
Wszystkie czynności związane z wysyłką roweru nie są jakieś trudne. Każdy sobie może poradzić. Kiedy już nadamy rower pocztą, to będziemy mogli także śledzić naszą paczkę za pomocą odpowiedniej strony internetowej, gdzie po wpisaniu numeru naszej paczki będziemy widzieć aktualny status przesyłki.
Jak wysłać rower kurierem?
Wysyłka roweru jest prosta. Musimy go rozkręcić, zabezpieczyć i zapakować. Później wystarczy nalepić odpowiednio wypełniony formularz, który będzie mówił o tym, kto i co wysyła oraz gdzie ma paczka dojść. Później albo transportujemy paczkę do najbliższej placówki lub korzystamy z usługi, że to pod nas ktoś podjeżdża.