Jakie narzędzia rowerowe kupić?

Jakie narzędzia rowerowe kupić?

Rower to bardzo przydatna rzecz. Możemy na nim dojechać do pracy czy wybrać się w przyjemną i relaksującą podróż. Jednak o nasze dwa kółka musimy dbać. Nie tylko po to by jak najdłużej nam posłużyły, ale głównie dlatego by jazda na nich była bezpieczna.

Nie raz na trasie zaskoczy nas awaria, która może być kłopotliwa. Jednak zabierając ze sobą minimum narzędzi, możemy zminimalizować kłopoty, nawet będąc bardzo daleko od domu. Jakie narzędzia rowerowe kupić?

Pompka

Jeśli chodzi o narzędzia do roweru, to pompka przychodzi pierwsza na myśl. Może być różna. W trasę najłatwiej będzie zabrać ze sobą małą pompkę ręczną, natomiast do użytku w garażu doskonale nada się pompka podłogowa z manometrem, dzięki której będziemy mogli w wygodny sposób kontrolować ciśnienie w naszych oponach.

Możemy także skorzystać z możliwości napompowania sobie powietrza np. na stacji benzynowej. Możliwości mamy wiele i nawet bez pieniędzy znajdzie się jakąś odpowiednią opcję, gdyż narzędzia do naprawiania są dostępne nawet za darmo.

Imbusy do roweru

Jakie narzędzia rowerowe kupić jako pierwsze? Najlepiej zaopatrzyć się w zestaw imbusów rowerowych. Absolutna podstawa do dłubania w rowerze. Można dostać wygodne zestawy wyglądające jak scyzoryk. Takie sprzęt łatwo ze sobą zabrać np. na wycieczkę rowerową w dalekie rejony.

Warto zaopatrzyć się w imbusy o rozmiarach:

 1. 2 mm
 2. 3 mm
 3. 4 mm
 4. 5 mm
 5. 6 mm
 6. 8 mm

Głównie jednak będziemy używać imbusów o rozmiarze 5, 6 i 8 mm. Jednak warto zaopatrzyć się w cały komplet. Nigdy nie wiadomo kiedy takie narzędzia rowerowe mogą być dla nas przydatne.

Klucze płaskie rowerowe

Szczególnie potrzebne narzędzia do naprawy, gdy mamy do czynienia ze starszymi rowerami. W jakie rozmiary kluczy warto się zaopatrzyć? Najważniejsze będą te o rozmiarach:

 1. 8 mm
 2. 9 mm
 3. 10 mm
 4. 13 mm
 5. 15 mm
 6. 17 mm

Jednak należy wziąć także pod uwagę to, że czasami będziemy potrzebowali nie jednej sztuki klucza a dwóch! Dlatego, jeśli kompletujemy narzędzia do naprawiania roweru, to warto będzie kupić po dwa klucze: 17 mm, 15 mm, 13 mm i 10 mm. Z takim wyposażeniem będziemy mogli spokojnie naprawić nasz sprzęt.

Wkrętaki

Pomocne narzędzia rowerowe, szczególnie jeśli chodzi o zamocowanie drobnego sprzętu takiego jak: licznik, dzwonki czy lampki rowerowe. Często także inne części wymagają użycia popularnego „krzyżaka”. Warto zaopatrzyć się we wkrętaki różnych rozmiarów. Niekiedy będą nam pomocne wkrętaki płaskie – szczególnie przy naprawianiu starych rowerów.

Warto rozważyć zakup wersji z namagnesowaną końcówką. Szczególnie jeśli irytują nas ciągle gubiące śrubki w naszym miejscu pracy.

Skuwacz do łańcucha

Łańcuch ma swoją ograniczoną żywotność i trzeba go wymieniać mimo tego, iż dobrze się o niego dbało. Są łańcuchy wyposażone w spinacz i jeśli kupimy kolejny taki sam, to nie są nam potrzebne żadne narzędzia do roweru, aby dokonać wymiany. Jednak gdy nie mamy spinacza, to będzie nam niezbędny skuwacz do łańcucha.

Można próbować zmienić łańcuch bez skuwacza, ale będzie to trudne, mało profesjonalne i lepiej jest wydać raz pieniądze na potrzebny sprzęt, który będzie nam pomocny przez wiele lat.

Łatki

Jeśli jedziemy w dłuższą trasę, to niezbędne są łatki do dętki. Nigdy nie wiadomo kiedy możemy „złapać gumę”. Najlepiej jest zainwestować w mały zestaw, który będzie posiadał wszystkie rzeczy, aby zakleić dziurę w dętce, będąc w terenie. Warto też przetestować działanie sprzętu nim wyruszy się w daleką trasę, gdyż nie będzie miło, gdy daleko od domu okaże się, że nasze łatki nie chcą łatać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.