Akcesoria rowerowe na prezent - co warto kupić?

Akcesoria rowerowe na prezent - co warto kupić?

Często bywa tak, że nie wiemy jaki prezent kupić bliskiej nam osobie. Jeżeli jest pasjonatem jazdy na rowerze to mamy ułatwione zadanie. Dobrym pomysłem będzie kupić mu akcesoria rowerowe na prezent daną rzecz związaną z jazdą na jednośladzie. Jednakże na rynku znajdziemy wiele rzeczy dodatkowych stosowanych w rowerach więc wybór jednego konkretnego egzemplarze, z takiej grupy przedmiotów wcale nie jest łatwy. Dlatego przyjrzyjmy się najczęściej kupowanym prezentom dla rowerzystów.

Akcesoria rowerowe na prezent - co warto kupić?

Oświetlenie rowerowe

Oczywiste jest, że aby poruszać się rowerem. w nocy wymagane jest odpowiednie oświetlenie. Kupuje się oświetlenie na swój rower i się go następnie montuje nie tylko ze względu na prawo, ale i również dla bezpieczeństwa rowerzysty i pozostałych członków ruchu drogowego oraz nie można zapomnieć o pieszych. Istnieją dwa rodzaje oświetlenia rowerowego. Pierwsze z nich montowane jest z przodu roweru najczęściej na kierownicy i kolor emitowanego światła powinien być biały. Drugi typ świateł umieszcza się pod siodełkiem. Musi emitować odcienie czerwieni ewentualnie koloru pomarańczowego. 

Rękawiczki rowerowe

Jeżeli rowerzysta, któremu pragniesz dać prezent, jeździ na rowerze już dłuższy czas, to takie rękawiczki z pewnością doceni, gdyż ułatwiają jazdę i powodują większą radość z jazdy. Dzięki stosowaniu wkładek żelowych wszelakie drgania są tłumione, ponadto ochraniają nasze stawy. Nie można zapomnieć o fakcie, że takie rękawiczki bez problemu odprowadzają wilgoć oraz pot. Na zimniejsze dni lepsze będą rękawiczki z długimi palcami, które zazwyczaj są wodoodporne i chronią przed mrozem. 

Bagażnik typu Tubus

Wszystkie osoby uwielbiające wyprawy rowerowe marzy o takim bagażniku, jakim jest Tubus. Wielkim autem od razu rzucającym się w oczy jest ładowność wynosząca 40 kg. Podczas zakupu takiego bagażnika można otrzymać nawet 30 lat gwarancji. Dzięki swojej ładowności nie ograniczają nas podczas wypraw. Ta wytrzymałość gwarantuje nam jazdę z załadunkiem bez obawy o uszkodzenie naszego bagażnika. Im częściej bagażnik nie przewozi określonej masy przedmiotów, tym będzie służył dłużej.

Dzwonek rowerowy

Jest to jeden z bardziej uniwersalnych prezentów, gdyż design niektórych dzwonków zostanie doceniony przez każdego rowerzystę czy rowerzystkę. Według obecnego prawa każda osoba poruszająca się rowerem musi mieć system ostrzegawcze na swoim jednośladzie. Dlatego jest to kolejny argument pokazujące, że dzwoneczki rowerowe mogą okazać się dobrym prezentem.