Tanie rowery - jak i gdzie kupić?

Tanie rowery - jak i gdzie kupić?

Rower może być zarazem dobry jak i tani. Nie każdy chce lub ma możliwość wydania fortuny na nowy rower i nie ma w tym zupełnie nic złego. Jeżeli jednak nie wiesz jak szukać, aby znaleźć dobre tanie rowery, przeczytaj nasz tekst! 

Jaki model planujesz kupić?

Z pewnością typ roweru jaki planujesz kupić ma duże znaczenie. Popularne modele rowerów, które są produkowane przez flagowych producentów są wypuszczane na rynek w dużych ilościach. Poczekaj z zakupem takiego roweru do przymrozków, ponieważ ceny spadają wraz z temperaturą i jesiennym deszczem. Tani rower od popularnych producentów najlepiej będzie nabyć na przełomie października i listopada. Ponadto w tych miesiącach będziesz miał jeszcze w czym przebierać. Ponadto producenci produkują największą ilość rowerów dla najwyższych bądź najniższych. Największy problem ze znalezieniem roweru mają osoby, które szukają rozmiaru M i L. 

Gdzie zamierzasz kupić rower?

W teorii tanie rowery łatwiej kupić w dużym sklepie internetowym, ponieważ może mieć większe możliwości rabatowe aniżeli sklep stacjonarny. Czy jednak na pewno? Po pierwsze kupując rower w sklepie stacjonarnym możesz mieć możliwość serwisowania swojego nowego nabytku, w razie jakichkolwiek uszkodzeń. Ponadto jeżeli nie posiadasz żadnych akcesoriów do jazdy, warto je nabyć w sklepie stacjonarnym przy zakupie roweru. Kupując wszystko razem po pierwsze możesz dostać duży rabat, a po drugie warto byłoby przymierzyć akcesoria rowerowe. Niemniej jednak rowery tanie również można dostać w sklepach internetowych, warto je sprawdzać co jakiś czas. Niestety ale musisz mieć również na uwadze fakt, że niektóre marki produkujące rowery nie pozwalają na ich wysyłkową sprzedaż. Często rower zakupiony online trzeba odebrać w salonie stacjonarnym. Dobre tanie rowery warto zakupić w dniu, zbliżającego się wielkimi krokami, black friday (sklep stacjonarny) bądź cyber monday (sklep internetowy). Pomyśl również o rowerze z drugiej ręki, który z pewnością jest dużo tańszy. Pamiętaj jednak, aby zawsze przed zakupem zobaczyć go na żywo!

Jak tanio można zakupić rower? Musisz mieć świadomość, że rabat ma swoje granice. Na wielu serwisach aukcyjnych można znaleźć rowery sprzed dwóch lat co oznacza, że sprzedawca woli go sprzedać z rabatem 20% na wiosnę, niż na jesień z rabatem 30%. Jeżeli chodzi o nowe rowery, to zarówno w sklepie stacjonarnym jak i internetowych możesz spodziewać się rowerów przecenionych nawet od 10 do 15%. W przypadku roweru szosowego, rabat może wynosić aż 40%.