Rower składany - dla kogo może się sprawdzić?

Rower składany - dla kogo może się sprawdzić?

Rower składany ma kilka ograniczeń, jednak odznaczają się praktycznością i wygodą w zastosowaniu. Nic więc dziwnego, ze coraz więcej osób decyduje się na zakup jednośladu składanego. Od tej pory jazda po mieście staje się sprawna i wygodna - nie musimy stać w samochodowych korkach. Sprawdźmy już teraz, dla kogo składane rowery są najlepszym rozwiązaniem. Kiedy warto na nie postawić? Czym cechuje się pojazd składany? 

Jakie cechy ma składany rower?

Rowery składane odznaczają się niewielkimi rozmiarami i składaną ramą. Zazwyczaj producenci stawiają na ramy wykonane ze stopów aluminium i stali. Te drugie są cięższe, jednak lepiej tłumią drgania podczas jazdy. Nie bez znaczenia jest fakt, że każda rama posiada centralny zamek z bezpiecznym mechanizmem blokującym rozłożoną konstrukcję. Jej użytkowanie nie wymaga stosowania narzędzi. 

Co ciekawe, kompaktowe rowery składane po złożeniu mogą mieć rozmiary średniej walizki. Zachowują jednocześnie funkcjonalności standardowego jednośladu. Pozycja rowerzysty w tym wypadku jest wyprostowana i daje wygodę w pokonywaniu niezbyt długich odległości w mieście. Odbiorcy doceniają fakt, że ułatwieniem w wielu wersjach są przerzutki. Dostępne są także modele bez przerzutek. 

Dla kogo rower składany?

Kiedy postawić na rower składany? To propozycja doskonała dla każdego, kto chce jeździć na rowerze, jednak nie ma miejsca do przechowywania tego pojazdu. Złożony rower postawimy z łatwości pod łóżkiem lub w szafie. Istotne jest też to, że modele składane służą osobom, które łączą transport różnego rodzaju, dojeżdżając do pracy część dystansu np. autobusem. 

Rowery składane spełnią oczekiwania osób, które dużo podróżują i chcą mieć pod ręką wygodny jednoślad. Rower składany zmieścimy w aucie, zabierając go w dalsze podróże. Wygodnie można nim podróżować także samolotem lub pociągiem. 

Liczne możliwości

Miłośnicy ciekawych pojazdów mogą postawić także na samochód kamperTo ciekawa opcja dla każdego, kto chce podróżować po świecie własnym pojazdem, który przypomina małe mieszkanko.

Aktualnie na rynku znajdziemy wiele propozycji składanych rowerów. Odbiorcy mogą cieszyć się ich lekkością, łatwością obsługi i bezpieczeństwem. Faktem jest, że najlepsze jakościowo rowery składane nie muszą być drogie. Oczywiście wiele zależy od tego, jaką markę i jakie funkcjonalności wybierzemy. Mniejszy rozmiar kół to dla jednych ograniczenie, a dla innych zaleta. Nie rozwiniemy tutaj tak dużych prędkości, jak na zwykłym rowerze. Jednakże liczne zalety przemawiają za zakupem składanego jednośladu. Jeśli nie wiemy, jaki model wybrać, skorzystajmy z pomocy sprzedawcy w sklepie online. Doświadczona osoba służy pomocą na każdym etapie wyboru roweru, 

Czy rowery składane są przeznaczone jedynie dla dorosłych? Większość modelki faktycznie jest dedykowana dorosłym. To nie oznacza, że na rynku nie znajdziemy jednośladów dla dzieci. W tej sytuacji wybór jest mniejszy, jednak każdy dobierze coś dla siebie. Od tej pory można jeździć po mieście wygodnym rowerem składanym.