Najlepsze aplikacje rowerowe - technologiczna jazda

Najlepsze aplikacje rowerowe - technologiczna jazda

Tak, jazda na rowerze to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w ostatnim czasie. Co więcej, duża część osób rezygnuje z samochodu na korzyść roweru. Jeżeli i Ty zaliczasz się do grona zapalonych miłośników rowerowych, pamiętaj o aplikacjach. Takich, które dedykowane są specjalnie dla wszystkich rowerzystów. To właśnie dzięki nim będziesz wiedział, jaki pokonałeś dystans, czy też ile spaliłeś kalorii. Jakie są najlepsze aplikacje rowerowe?

Najlepsze aplikacje rowerowe -Endomondo Sports Tracker

Pamiętaj o jednym na początek - aplikacja musi zostać dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb. Tak abyś miał pewność, że korzystasz z czegoś, co jest też dla Ciebie zrozumiałe. Jedną z najpopularniejszych aplikacji jest Endomondo Sports Tracker. To miejsce, które nie tylko pomaga mierzyć pokonaną odległość, ale również dzięki niej można stworzyć dziennik treningowy. Dzięki temu rowerzysta będzie mógł porównać osiągane wyniki. Jest to nie lada motywacja - w szczególności dla tych osób, które np. chcą wziąć udział w przyszłości w zawodach. Ciekawostką jest to, że w tej aplikacji można dodawać znajomych, rywalizując z nimi o pierwsze miejsce. Przy tej okazji można również korzystać z plików muzycznych, jakie znajdują się w aplikacji.

Strava Cycling

Darmowa aplikacja to Strava Cycling. Jeżeli w Twoim środowisku są inni, zapaleni rowerzyści, to mogą oni znać tą aplikację, która umożliwia posługiwanie się m.in. mapami Google. Dzięki temu będziesz wiedział na bieżąco, jakie trasy pokonujesz. Do tego aplikacja zapisuje liczbę zarejestrowanych tras, całkowitą sumę pokonanych podjazdów podaną w metrach/kilometrach, całkowity czasu spędzony na rowerze. Razem z tą aplikacją można wziąć udział w różnych wyzwaniach, jakie wytyczają użytkownicy. Udział w nich nie jest obowiązkowy, ale może dać użytkownikom ogrom satysfakcji. Sam również będziesz mógł takie wyzwania robić.

Sport Tracker

To jedna z ciekawszych, popularnych aplikacji na rower, ponieważ pozwala na to, aby śledzić rytm serca. Niby nic takiego, ale dzięki temu można sprawdzić, czy nie dochodzi do jakichś nieprawidłowości. W szczególności, że jazda na rowerze doprowadza do ogromnego wysiłku. Będzie to możliwe, jeżeli ktoś samodzielnie wyposaży się w pulsyksometr. Warto? Oczywiście, że tak. W szczególności, że wielu rowerzystów pokonuje naprawdę spore odległości. Wśród standardowych funkcji występuje mierzenie odległości, jaką pokonuje się podczas jazdy. Dobra aplikacja, której obsługa nie sprawi nikomu żadnej trudności. Możliwa do montażu na każdym smartfonie.