Najciekawsze kanały o rowerach na Youtube

Najciekawsze kanały o rowerach na Youtube

W ostatnich latach nastąpił spory wzrost liczby kanałów o tematyce rowerowej w polskim internecie. Użytkownicy mogą przebierać w pokaźnej ilości filmików prezentujących bardzo dużą ilość wiedzy merytorycznej oraz praktycznej . Możemy z nich dowiedzieć się zarówno o tajnikach wiedzy z zakresu technicznej strony jazdy na rowerze, jak również poznać wiele modeli rowerów, części oraz akcesoriów.

Szajbajk, czyli skarbnica wiedzy rowerowej

Wspomniany wyżej kanał rowerowy o nazwie Szajbajk jest niewątpliwie największym i najpopularniejszym tego rodzaju miejscem w polskim internecie. Prowadzony przez Daniela kanał, w krótkim czasie zyskał sporą rzeszę widzów i jest bardzo chętnie oglądany przez wielu zapaleńców rowerowych. Na kanale prezentowane są niezwykle ciekawe relacje z zawodów MTB, podczas których możemy poczuć się jak zawodnicy startujący na maratonach. W filmikach możemy także obejrzeć recenzje wielu rowerów, poczynając od szosowych, poprzez grawelowe i cyclocross, a kończąc na MTB. Kanał prezentuje także wysoką wartość informacyjną dla ludzi lubiących prowadzić samodzielne naprawy rowerowe. Właściciel i głównodowodzący kanałem dba o to, abyśmy się nie nudzili i w regularnych odstępach czasu otrzymywali kolejną porcję ciekawych filmików o różnorodnej tematyce rowerowej. Bardzo mocną stroną kanału jest prezentowanie i propagowanie nowinek technicznych i ich trzeźwa oraz sprawiedliwa ocena. Dzięki temu oglądając kanał Szajbajk możemy usłyszeć wiele cennych uwag na temat sprzętu z różnej półki cenowej, które pomogą nam w wyborze części bądź akcesoriów rowerowych. Warto także wspomnieć o tym, iż Szajbajk prowadzi także swój anglojęzyczny kanał o nazwie Sickbicker.

United Cyclists, czyli pasja do wypraw rowerowych

Kanał United Cyclists, to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które pasjonują się wyprawami rowerowymi . Prezentowane na kanale wiadomości z pewnością przydadzą się osobom planującym dalekie podróże na rowerze. Dzięki niezwykłej, luźnej formie wypowiedzi, filmiki ekipy z Krakowa znalazły wielu zwolenników. Prezentowane są na nich egzotyczne miejsca, takie jak: Himalaje, Peru, Kuba czy saharyjskie Maroko. Będziemy mogli poczuć niezwykła atmosferę dalekich wypraw rowerowych, a także być świadkami stosowania nietypowych rozwiązań technicznych, dzięki którym członkowie United Cyclists są w stanie pokonywać duże odległości dzikich i niedostępnych na pierwszy rzut oka terenów. Możemy się także spodziewać długodystansowych testów narzędzi, rowerów oraz ubrań rowerowych. Kanał cieszy się bardzo dużym uznaniem głównie dzięki bardzo charyzmatycznej postaci lidera United Cyclists czyli Jacka. Potrafi on wytworzyć świetną atmosferę i na swój sposób odróżnić się od reszty kolegów prowadzących kanały Youtubowe. Dzięki temu filmiki tworzone przez niego emanują pozytywną energią i pasją do rowerowego przemierzania świata. Warto nadmienić, iż ekipa United Cyclists parokrotnie zdobyła na swoich rowerach wysokie przełęcze w Himalajach, znajdujące się na wysokości ponad 5000 m.n.p.m. Publikują oni także materiały pomocne w przemierzaniu terenów znajdujących się na wysokościach, w których panuje rozrzedzone powietrze.

Rowerowe Porady, czyli wiedza rowerowa dla każdego

Kanał Rowerowe Porady prowadzi Łukasz. Wiedza zawarta w jego filmikach stanowi bardzo atrakcyjną bazę z jakiej mogą czerpać początkujący rowerzyści. Dzięki bardzo jasnemu i klarownemu przedstawianiu problemów, mamy do czynienia z bardzo atrakcyjnymi filmami dla wszystkich tych, którzy nie zajmują się profesjonalnymi i dalekimi wyprawami lub też nie startują w zawodach. Łukasz prezentuje swoje przemyślenia w bardzo przyjemny sposób. Na kanale Rowerowych Porad znajdziemy wiele cennych wskazówek dla ludzi szukających optymalnej pozycji na rowerze, chcących wybrać dobre opony lub poszukujących dobrego roweru trekingowego. Kanał Rowerowe Porady, to także wiele ciekawych filmików poruszających kwestie ścieżek rowerowych, ruchu rowerzystów na drogach oraz przygotowania swojego roweru do ruchu po drogach publicznych. Dzięki bardzo dużej ilości filmików, każdy rowerzysta znajdzie coś dla siebie i doceni wkład jaki włożył autor kanału w ułatwienie nam wielu spraw związanych z jazdą na rowerze.

Global Cycling Network, czyli światowa internetowa telewizja rowerowa

Jeżeli władamy językiem angielskim, musimy zajrzeć na kanał Global Cycling Network oraz jego bliźniaczą wersję poświęconą rowerom MTB czyli Global Mountain Bike Network. Jest niewątpliwie najbardziej profesjonalnie prowadzony kanał rowerowy na Youtube. Jakość i merytoryczne aspekty przekazu informacji niewątpliwie potrafią powalić na kolana fanów rowerów. Filmy prezentowane na obu kanałach, są nagrywane w profesjonalny sposób i swoją jakością mogłyby być z powodzeniem prezentowane w którychś z telewizji. W filmach ekip z obu kanałów nie brakuje luzu oraz typowo brytyjskiego poczucia humoru. Filmiki nagrywane są w ciekawy sposób, a tematy poruszane w odcinkach są przedstawiane z dużą dozą luzu. Warto wspomnieć, iż poruszane tematy są bardzo ciekawe i świeże, a ich scenariusze bardzo atrakcyjne dla każdego fana rowerów i jazdy na nich. W połączeniu z niezwykła jakością techniki wykonywania filmów oraz dużą wartością merytoryczną produkowanych filmów, Global Cycling Network zdaje się wychodzić na czoło w stawce najlepszych kanałów rowerowych dostępnych dla każdego użytkownika internetu na na świecie. Warto odwiedzić ich stronę i docenić niezwykły rozmach z jakim tworzą swoje kolejne filmiki.

One Review for Najciekawsze kanały o rowerach na Youtube

    Bardzo dziękuję za miłe słowa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.