Klasyfikacja przerzutek Shimano

Klasyfikacja przerzutek Shimano

Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że klasyfikacja przerzutek shimano wygląda dość prosto, czyli ponad dwadzieścia lat temu, a konkretniej pod koniec lat dziewięćdziesiątych chyba każdy rower górski kupowany na pierwszą komunię świętą dla dziecka w wieku ośmiu lat miał tego typu przerzutki i co najistotniejsze wiele z tych rowerów jest w stanie akuratnym do tej pory, bo niektórzy dość wnikliwie dbają o rowery z przerzutkami i z kołami o średnicy 26 cali. Te przerzutki shimano klasyfikacja to też istotny podział na marki rowerów, a konkretniej ten typowy rower górski wart od 800 zł do 1000 zł, to też i te najtańsze przerzutki z tej rodziny, które też trzeba dość często regulować, po to by działały poprawnie. Inaczej jest z rowerami takimi jak GIANT, bo ich nie da się nabyć w markecie za równowartość typowych markowych butów sportowych. Rowery te mają przerzutki Shimano Deore lub lepsze ich odmiany, czyli są to jedne z najmniej zawodnych biegów i co najciekawsze sprzętu takowego raczej nie zakupi sobie ten typowy miłośnik sportowych rowerów i to głównie ze względu na koszty, które nie są małymi, zwłaszcza jeśli chodzi o zakup części do roweru tej klasy, który na dokładkę ma te kilka lat.

Jakość i konstrukcje rowerów

Ludzie znają też firmę Shimano także i ze względu na to, że produkuje te dość trwałe kołowrotki do wędek, ale jeśli chodzi o rowery to ta konkretna firma działa w sposób nieco odmienny. Mowa tu o tym, że rowery nabywane w marketach mają przerzutki innych producentów i nie są to opcje trwałe. Dopiero rower wart tyle co cztery pary dość dobrych butów sportowych ma te konkretne przerzutki w standardzie. Wiele znaczy też i to, że ten lepszy rower może też posiadać hamulce tarczowe i amortyzatory na tył i na przód. One zapewniają komfort na poziomie znacznym, ale też przez te dodatki trzeba znacznie częściej regulować biegi. Mowa tu o tym, że amortyzator z tyłu oznacza też i koło tylne na takim specyficznym wahaczu. Właśnie do niego przytwierdzona jest korba, przerzutka przednia i przerzutka tylna. Inaczej w przypadku tej konstrukcji wygląda też i ta charakterystyka drgań przechodzących na konstrukcję, a to wpływa na regulację.

Klasyfikacja przerzutek Shimano - ważne wzmianki

Pewna część z nas też dość otwarcie twierdzi, że jakieś dwie dekady temu te bardziej typowe modele przerzutek firmy Shimano, czyli te trafiające do tanich rowerów górskich były też i tymi lepszymi w sensie jakościowym. Mowa tu o tym, że nie regulowało się ich zbyt często, a dobre smarowanie dawało zaskakująco wiele. Obecnie ta jakość nie wydaje się aż tak wzorową.