Jakie sakwy rowerowe wybrać - dobra organizacja

Jakie sakwy rowerowe wybrać - dobra organizacja

Jazda na rowerze daje ogrom satysfakcji. Pozwala także popracować nad kondycją rowerzysty. Te znane od wielu lat jednoślady, są doskonałym wyborem na kilkugodzinne wycieczki, jak również te trwające przynajmniej kilka dni. Sam je organizujesz? Takie wycieczki rowerowe? Doskonale się składa. Przydadzą Ci się w takim razie sakwy, gdzie będziesz mógł zmieścić swoje rzeczy, bez konieczności obciążania pleców. Jakie sakwy rowerowe należy jednak wybrać? Oto kilka wskazówek, które mogą ułatwić Ci podjęcie decyzji.

Po co są sakwy?

Zanim ruszysz do sklepu, pozytywnie nastawiony do zakupu toreb, musisz uświadomić sobie, po co one Tobie będą. Czy będziesz urządzał kilkudniowe wypady rowerowe? Jeżeli tak, to na pewno pojemność sakw nie może być mała. Takie minimum to 50 oraz 60 l? Jakie sakwy rowerowe wybrać na kilka godzin? Całkiem możliwe, że będzie można zatrzymać się na tych, których maksymalna pojemność oscyluje w granicach 30 l. Są też te 40 l, ale one mogą już okazać się za duże. W szczególności, że możliwe, iż będziesz miał ze sobą plecak. Ciężko z niego zrezygnować. Warto jednak zadbać o to, aby cały ciężar został równomiernie rozłożony.

Jak sakwy rowerowe? Budowa

Jak należy wybrać sakwy? Chociażby biorąc pod uwagę ich konstrukcję. Tak, potrafią być one pojemne, ale nie zapominaj o tym, że podczas jazdy na rowerze musi być Ci wygodnie. To jeden z najważniejszych czynników, jaki należy wziąć pod uwagę. Nie możesz postawić na torby, które zmniejszą Twój komfort jazdy. Do wyboru są te małe, jednokomorowe sakwy, których obecności się w ogóle nie odczuwa. Rowerzysta może nawet zapomnieć o ich obecności. Inaczej jest w przypadku wielkich toreb, które naładowane po sam brzeg, mogą również utrudniać nieco jazdę. Chociaż - w niektórych przypadkach ciężko będzie z nich zrezygnować. Jak więc widać - budowa sakw, również jest ważna.

Materiał na sakwy

Jak wybrać dobre i solidne sakwy na rower? Zwracając uwagę na materiał z jakich zostaną wykonane. Tak, aby mieć pewność, że sakwa będzie w stanie dużo znieść. W szczególności, że podczas jazdy na rowerze można spotkać się z różnymi czynnikami atmosferycznymi. Sakwa powinna zostać wykonana z materiału wodoodpornego. Jeżeli tak nie jest, należy wyposażyć się w membranę. Chyba, że ktoś nie przejmuje się tym, iż wszystkie rzeczy mogą mu przemoknąć lub zostać ochlapane błotem. Materiał bazowy (w szczególności w przypadku dużych toreb) musi być na tyle solidny, aby utrzymać ciężar znajdujący się w środku.

Teraz już chyba będziesz wiedzieć, jak wybrać sakwy na rower.