Jakie akcesoria kupic przed sezonem rowerowym?

Przedwiośnie to najlepszy okres dla kupna nowych akcesoriów dla naszego roweru. Dzięki zakupieniu przydatnych produktów będziemy mogli dostosować nasz rower do naszej charakterystyki jazdy i ulepszyć go przed rozpoczynającym się sezonem rowerowym. Sklepy oferują w tym czasie liczne obniżki cen oraz promocje podczas zakupów hurtowych, oraz detalicznych. Dzięki temu będziemy mogli nabyć markowy sprzęt w dużo bardziej atrakcyjnej cenie. Bardzo dobre ceny i ciekawe promocje na akcesoria rowerowe pojawiają się zaraz po sezonie rowerowym. Zawsze warto zapoznać się z promocyjnymi ofertami i wyprzedażami z okazji black friday.

Oświetlenie

Jednym z najważniejszych gadżetów rowerowych, jaki możemy kupić, jest markowe oświetlenie rowerowe. W zależności od stylu jazdy oraz odległości pokonywanych przez nas nocą możemy zakupić lampki przednie o różnej mocy. Kiedy na przykład często wracamy z pracy po zmroku, możemy zakupić lampę o mocy około 200 lumenów, która łatwo oświetli nam drogę. Musimy się zatem zastanowić czy większość trasy pokonujemy w terenie zabudowanym lub poza nim. Jeżeli większą część drogi jeździmy w mieście, wystarczy nam lampka o mocy około 50 lumenów. Gdy nasz dojazd odbywa się po ruchliwej drodze, wtedy oprócz dobrej i mocnej lampki, warto zaopatrzyć się w odblaski.

Licznik

Licznik rowerowy to gadżet, który docenią wszyscy ci, którzy pokonują znaczne odległości na swoim rowerze. Montaż nowoczesnych liczników odbywa się za pomocą sprytnych gumek oraz opasek i nie wymaga skomplikowanych zabiegów. Liczniki możemy podzielić na przewodowe oraz takie, które działają bez udziału kabla. Licznik rowerowy poza oczywistą funkcją, którą jest pokazywanie aktualnej prędkości jazdy, może także ukazywać uśrednione wskaźniki, którymi możemy się posłużyć, sporządzając sprawozdania z naszych wycieczek. Licznik pokazuje średnią prędkość, maksymalną prędkość czy takie dane jak temperatura powietrza lub czas jazdy. Aby licznik mógł działać poprawnie, trzeba go skalibrować specjalnie do rozmiaru naszego koła w rowerze.

Bagażnik

Osoby, które mają ochotę wyruszyć w dalszą trasę rowerową, na pewno poszukują mocnego i trwałego bagażnika montowanego do tyłu lub przodu roweru. Dzięki zastosowaniu tego gadżetu będziemy w stanie bez problemu wyruszyć na małą lub większą przejażdżkę z sakwami czy torbami rowerowymi. Wybór bagażnika zależy od wielu czynników, a najważniejszym z nich jest ten, czy nasz rower posiada odpowiednie otwory w ramie, które są niezbędne do przymocowania bagażnika. Jeżeli już będziemy wybierać nasz bagażnik, warto spojrzeć na maksymalny ciężar, jaki jest on w stanie udźwignąć w czasie jazdy. Jest szczególnie ważne podczas dalekich wypraw z ciężkimi sakwami.

Sakwy

Jeżeli już wspomnieliśmy o bagażniku, nie możemy zapomnieć o nieodłącznym partnerze tego gadżetu, czyli sakwie rowerowej. Jej oferta nie ogranicza się tylko do modeli stricte wyprawowych. Możemy także znaleźć modele, które mogą być użytkowane na co dzień. Sakwy rowerowe są oferowane w wielu kształtach, z których najpopularniejszy, to taki z dwoma dużymi przegrodami zwisającymi po obu bokach koła tylnego. Spotkamy także sakwy z dużą przegrodą nad bagażnikiem lub takie w kształcie kwadratowej torby dopinanej do sztycy i górnej części bagażnika. Popularną i bardzo przydatną funkcją sakw jest ich wodoodporność oraz ergonomiczne rozmieszczenie przegród na akcesoria i bagaże.

Kask

Kask rowerowy to nieodłączny atrybut rowerzysty dbającego o bezpieczeństwo. Dzięki ochronie głowy, kask pozwala na uniknięcie tragicznego zdarzenia. Ich oferta jest bardzo szeroka, a jednym z wyznaczników jakości danego kasku jest posiadanie przez niego informacji o certyfikacie, dzięki któremu dowiadujemy się, że kask przeszedł szereg badań w laboratoriach i jest całkowicie bezpieczny podczas bliskiego spotkania z przeszkodą. Kaski rowerowe dobieramy pod kątem rozmiaru oraz kształtu. Ważnym etapem wyboru danego kasku, jest przymierzenie go w sklepie rowerowym, ponieważ rozmiary modeli kasków mogą różnić się od siebie. Wtedy będziemy mieli pewność, że dany model kasku pasuje do kształtu naszej głowy i nigdzie nas nie uciska.

Zapięcie rowerowe

Jeżeli zamierzamy zostawiać rower w miejscach, które są niezbyt bezpieczne, musimy pomyśleć o wyborze dobrego zapinania rowerowego. Dzięki temu nasz rower będzie większą przeszkodą dla potencjalnego złodzieja, a modele droższe muszą być przypinane z użyciem markowego zapięcia. Najlepszym sposobem na uniknięcie niespodziewanej kradzieży jest zakupienie bardzo mocnego i trwałego zapinania typu U-lock. Dzięki temu nasz rower będzie chroniony w wystarczający sposób, a sforsowanie tego rozwiązania jest w wielu przypadkach niemożliwe bez zastosowania bardziej inwazyjnych technik. Zapięcia mogą być także oferowane w postaci mocnego, hartowanego łańcucha, który także jest bardzo trudny do przecięcia przez złodzieja. Kiedy zostawiamy rower na dłuższy czas, zastosowanie jednego lub paru zapięć typu U-lock, pozwoli nam być bardziej spokojnym o to, że nic mu się nie stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.