Jaki rower dla...

Zbiór porad rowerowych dla każdego

Poniżej prezentujemy zbiór najważniejszych informacji, niezbędnych każdemu rowerzyście. Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze najlepszego roweru dla siebie, znajdziesz tu cenne wskazówki w tym temacie. Podpowiadamy jak kupić dobry i tani rower. Ponadto dowiesz się wszystkiego na temat akcesoriów rowerowych, które są niezbędne do jazdy, lub po prostu dają dodatkową frajdę z przemieszczania się na dwóch kołach. Zapraszamy!

Dla kogo jest ta strona

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z rowerem, albo gdy jeździsz już jakiś czas,ale czujesz, że najwyższa pora na jakieś zmiany, bądź chcesz rozszerzyć swoją rowerową stajnię o kolejny egzemplarz - dobrze trafiłeś. Cenne porady rowerowe znajdzie tu każdy smakosz wycieczek na dwóch kółkach, a także ktoś niepewny jeszcze czy można się zakochać w kolarstwie (dzięki naszym wskazówkom będzie to prostsze niż myślisz).Zajrzyj tu także, gdy chcesz pomóc bliskim w wyborze odpowiedniego sprzętu dla nich. Podpowiadamy na co należy zwrócić uwagę i czym się kierować, aby zakupy były satysfakcjonujące.

Jak wybrać tani i dobry jednoślad

Wśród artykułów powyżej znajdują się dokładne wskazówki dotyczące wyboru roweru. Są tam zarówno podpowiedzi czysto techniczne, związane np. z obliczaniem wysokości roweru względem wzrostu użytkownika, jak i opisy pozwalające na rozróżnienie rodzai rowerów i dobranie odpowiedniego w zależności od potrzeb zainteresowanej osoby. Zgromadzone teksty pozwalają na zapoznanie się z konkretnymi danymi w zależności od przeznaczenia roweru, a także rozróżnienie pod względem płci i wieku kolarza. Dzięki temu zdecydować można jaki rower kupić dla siebie, bądź np. dla swojego
dziecka czy partnera.

Miejski, górski czy crossowy?

Wbrew pozorom to wcale nie jest łatwy wybór. Ogólnie rzecz biorąc każdy ma w głowie jakieś wyobrażenie typowego roweru, jednak na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z różnic między poszczególnymi rodzajami, a co za tym idzie - z ich zalet i wad. I choć może mamy poniekąd jasno sprecyzowane jaki rower chcemy kupić, to jednak warto najpierw przeczytać jakie dokładnie cechy mają rowery szosowe, czyli popularne kolażówki i co odróżnia je od rowerów miejskich. Trzeba też sprawdzić różnice między bmx-ami, góralami czy rowerami crossowymi. Aby świadomie wybrać, dobrze jest wiedzieć czy chcemy mieć sprzęt typowo turystyczny, trekkingowy czy też np. rower cruiser. A może kogoś zainteresuje pojazd elektryczny, umożliwiający jazdę bez tak dużego wkładu własnej energii. LZapoznanie się z opisami jednośladów pozwoli na dopasowanie do własnych potrzeb i oczekiwań, dzięki czemu wzrośnie satysfakcja z zakupu.

Akcesoria rowerowe

Zakup pojazdu jest najważniejszą sprawą. Jednak kiedy mamy już swoje własne cacko na dwóch kółkach, chcemy je jeszcze dopieścić dodatkowymi akcesoriami, aby korzystanie z niego było jeszcze przyjemniejsze. O wszystkich ciekawych gadżetach przeczytasz poniżej. Są tam zarówno informacje o tym co niezbędne - jak kask rowerowy, ale także o rzadziej używanych dodatkach. Znajdziesz tu profesjonalne doradztwo w sprawach opon, siodełek czy pompek rowerowych, tak by nic nie zaskoczyło Cię w trakcie wyprawy. Dzięki naszym wskazówkom będziesz przygotowany na różne sytuacje na trasie. Podpowiadamy także w kwestii odzieży na wyjazdy, wskazujemy jakich szukać butów do komfortowego pedałowania oraz w czym przewozić ewentualne dodatkowe akcesoria, np. z jakiej korzystać sakwy rowerowej, jeżeli chcesz zdecydować się na jej zakup.