Jaki bagażnik rowerowy na długą trasę?

Jaki bagażnik rowerowy na długą trasę?

Chcąc wybrać się w dalszą podróż autem, a później w urokliwym miejscu zdecydować się na przejażdżkę rowerową, należy zdecydować się na właściwy bagażnik rowerowy. Dzięki temu, jednoślad może być przewożony wszędzie tam, gdzie tylko chcemy. 

Jaki bagażnik rowerowy na hak?

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, jest przewożenie roweru na specjalnym bagażniku, który został przytwierdzony do haka holowniczego. Jest to dobre rozwiązanie dla tych samochodów, które posiadają taki hak. Zastanawiając się jaki bagażnik rowerowy na dach, warto zapoznać się z dostępną ofertą. 

Poszczególne modele bagażników na hak składają się ze specjalnej platformy, na której przytwierdza się rowery. Dzięki temu każdy ma swoje miejsce i utrzymuje się stabilnie w jednym miejscu, co jest bardzo bezpieczne. 

Warto zaznaczyć, że nie każdy bagażnik może pasować do jednośladu czy do konkretnego samochodu. Samo przytwierdzenie bagażnika na hak nie jest zbyt skomplikowane. 

Jaki bagażnik rowerowy na dach?

Inną możliwością są bagażniki montowane na górze samochodu. Zastanawiając się jaki bagażnik rowerowy na dach, warto zaznaczyć, że takie modele składają się z poprzecznych belek, które są przytwierdzone do specjalnych rynienek będących miejscami na jednoślady. Dodatkowo zostały one wyposażone w uchwyty, które unieruchamiają rower i utrzymują go w stabilnej pozycji. Inne modele umożliwiają także możliwość montowania roweru za przednie koło lub za widelec. 

Podejmując decyzję jaki bagażnik na dach, warto wziąć pod uwagę to ile rowerów ma być przewożonych. Na dachu można przewozić kilka jednośladów, bez obawy o ograniczenie widoczności. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest także bardzo atrakcyjna cena. 

Inne możliwości 

Zastanawiając się jaki bagażnik do roweru wybrać, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Ciekawą możliwością może być także montaż roweru na klapę. Jest to dobre rozwiązanie, dla osób, które nie posiadają haka i nie chcą wpychać rowerów na dach samochodu. Nie są to drogie modele, jednak warto zaznaczyć, że nie pasują do każdego samochodu ze względu na bryłę auta. 

Bagażniki tego typu posiadają masywny stelaż. Są one przytwierdzone do samochodów przy pomocy konkretnych uchwytów, które przytwierdza się do koła lub do ramy. Warto jednak zaznaczyć, że nie są one do końca stabilne i mogą przyczynić się do porysowania karoserii, a także mogą znacznie ograniczyć widoczność tylnej szyby. 

Montując rowery na klapie, trzeba także pamiętać o tym, aby nie zasłonić tylnych świateł oraz tablicy rejestracyjnej. Jest to bardzo bardzo ważne. W przeciwnym razie można zapłacić mandat.